Dora Taşımacılık Blog

Home / Dora Taşımacılık Blog
0 Comments 7 Nisan 2021

Uluslararası Evden Eve Nakliyat Nedir, Nasıl Yapılır?

Uluslararası evden eve nakliyat hizmetleri yurt dışına taşınan bireylere büyük kolaylıklar sağlıyor! Küreselleşen dünyada yurt dışına taşınmak için birçok farklı gerekçe bulunuyor. Bu gerekçelerin başında iş ve evlilik yer alırken insanları en çok düşündüren şey ise taşınma süreci oluyor. Çoğu insan için bir yerden başka bir yere taşınmak başlı başına bir stres nedenidir. Konu yurt dışına taşınmak olduğunda ise insanlar genelde eşyalarını başka bir ülkeye taşımaktan vazgeçerler. Ancak gelişen teknoloji ve sunulan onlarca imkan ile artık yurt dışına güvenli bir şekilde eşya taşımak mümkün! Özellikle zati eşyaların hasarsız bir şekilde yeni adresine taşınması büyük önem taşımaktadır. Hava, kara ve deniz yolu alternatiflerinden seçim yapma sahip olan kişiler, tüm kişisel ve değerli malzemelerini yeni adresine ulaştırmak için uluslararası evden eve nakliyat hizmeti almaktadır.

Uluslararası Evden Eve Nakliyat Nedir?

Nakliyatın önemli alt dallarından biri olan uluslararası evden eve nakliyat; profesyonellik gerektiren bir iş olup sıkça tercih edilmektedir. Günümüzde ülkeler arası taşımacılıkta alınan bu hizmet, eşyaların farklı ulaşım yolları kullanılarak taşınmasıyla gerçekleşir. Her aşaması ayrı bir özen gerektiren taşınma sürecinde güvenilir bir firma ile anlaşma yapmak büyük önem taşımaktadır. Genel olarak uluslararası evden eve nakliyat nedir diye bakıldığında eşyaların bir ülkeden başka bir ülkeye taşınması şeklinde bir açıklama yapılabilir. Uzmanlık gerektiren bu işlem, eğitimli ve tecrübeli personeller tarafından gerçekleştirildiğinde son derece zahmetsiz geçmektedir.

Uluslararası Evden Eve Nakliyat Nasıl Yapılır?

Uluslararası evden eve nakliyat nedir sorusu kadar nasıl yapılır sorusu da yurt dışına taşınacak insanları yakından ilgilendirmektedir. Öyle ki eşyaların hasar almadan ve kaybolmadan belirlenen sürede yerine ulaşması gerekmektedir. Bu sebeple sektörde adı geçen bir firma ile görüşme sağlamak, yapılacak ilk ve en önemli iştir. Aksi halde beklenen özenin gösterilmeyeceği ihtimaliyle birlikte, eşyalar yeni adrese hiç ulaşamayabilir. Firmanın güvenilirliğinden emin olduktan sonra karşılıklı anlaşmayı sağlamak için ücretsiz ekspertiz hizmeti almak, sorunsuz bir nakliyat süreci için önem taşımaktadır. Firmadan adrese gönderilen eksper; taşınma şeklinden ambalaj malzemelerine kadar her şeyi müşteri ile konuşur. Bu inceleme esnasında fiyat belirlenir, sözleşme imzalanır ve gerekli işlemler başlatılır. Belirlenen tarih geldiğinde ise firma uzman kadrosuyla adrese gelir ve eşyaları özenle kolilere yerleştirmeye başlar. Farklı hassasiyetlerdeki eşyalara farklı ambalaj malzemeleri kullanılarak işlem yapılır, bu şekilde eşyaların uzun yolculuklarda kırılma, çizilme gibi hasarlara karşı korunması amaçlanır. Paketlenen eşyalar farklı taşıma alternatifleri kullanılarak araca yerleştirilir. Yüksek katlardan indirilmesi zor olan malzemeler için asansörlü araç kullanılmaktadır. Araç içerisinde de gerekli güvenlik önlemlerinin alınmasıyla öngörülemeyen sarsıntılara karşı oluşabilecek zararların önüne geçilir. Eşya sahibi bu süreçte aldığı hizmetin kalitesine bağlı olarak kolay veya zor bir şekilde taşınma süreci geçirmektedir.

Uluslararası Evden Eve Nakliyat Firması Seçerken Nelere Dikkat Edilmelidir?

Zahmetsiz bir taşınma gerçekleştirmek için dikkat edilmesi gereken bazı yerler mevcuttur. Söz konusu uluslararası nakliyat olduğunda ise daha dikkatli olmak gerekmektedir. Bu sebeple alanında uzman, eğitimli ve tecrübeli çalışan kadroya sahip bir firma seçmek dikkat edilecek konular arasında ilk sırada yer alır. Taşınmanın sigortalı gerçekleşmesinden çalışan personellerin tutumuna kadar sunulan tüm hizmetler, temelde firmanın kalitesine bağlıdır. Uluslararası nakliyat, standart nakliyat türlerinden farklı olarak daha özenli ve dikkatli gerçekleşmektedir. Bu sebeple seçim yapılacak firmalar arasından kurumsal olanı seçmek gerekir. Doğru seçimi yaparken müşteri yorumları referans alınabilir ve firmanın belgelerine bakılabilir. Kurumsal olduğunu iddia eden her firma avukat desteği ile müşterilerine kontrollü bir hizmet sunmaktadır. Bu durum gümrükte veya başka bir yerde çıkabilecek herhangi bir soruna karşı firma ve müşteri arasında alınan bir önlem niteliğindedir.

Uluslararası Evden Eve Nakliyat Fiyatları

Taşınacak kişileri yakından ilgilendiren uluslararası nakliyat fiyatları, pek çok faktöre bağlı olarak değişiklik göstermektedir. Eski adres ile yeni adres arasındaki mesafe, eşyaların hacimsel olarak kapladığı alan ve yol boyunca kaç defa gümrükten geçeceği temelde fiyatları belirleyen faktörlerdir. Fiyatlara etki eden diğer nedenlere bakıldığında ise eşyaların hangi zaman aralığında yola çıkacağı ve hangi ulaşım yolu ile taşınacağı olarak karşımıza çıkmaktadır.

Leave a comment

Call Now ButtonHemen Arayın!